- 01. 2020.
Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић имала је данас на Светском економском форуму у Давосу низ састанака за које је рекла да су веома важни за српску економију, посебно издвојивши сусрет са представницима компаније Филипс, коју Влада покушава да доведе у Србију.
Брнабић је у изјави новинарима такође издвојила састанак са замеником генералног директора Сименса Роландом Бушом и нагласила да та компанија запошљава у Србији скоро 2.000 људи, као и да планира да даље прошири инвестиције, а реч је о погону у Крагујевцу, али и још неким локацијама о којима се разговара.
Премијерка, која ће боравити у Давосу до 24. јануара, наглашава да је циљ да се такве компаније укључе у трансформацију српске економије, како би била много конкурентнија и како би се више инвестирало у истраживања, развој и иновације и брзо подигли наш БДП и плате.
Она је оценила да је имала добар састанак и са новим председником Европског истраживачког савета Мауром Фераријем, који је од јануара на тој функцији, а прошле године је посетио Србију.
Имамо добру сарадњу и надам се да ће бити још боља током ове и наредне године захваљујући томе што смо сада основали Фонд за науку који ради управо по угледу на Еврпски савет за истаживање и развој. То је за мене као премијерку један од приоритета за даље унапређење наше економије, рекла је Брнабић.
Председница Владе је имала састанак и са директорком Светског економског форума за Европу и Евроазију Мартином Ларкин, са којом је разговарала о већ постигнутом договору о томе да регионални центар Светског економског форума за четврту индустријску револуцију буде у Београду.
Премијерка ће се сутра састати са премијером Холандије Марком Рутеом, који је, како је оценила, увек важан саговорник у смислу европских интеграција, догађаја на Западном Балкану, али и економске сарадње са том земљом.
Такође она је најавила да ће имати састанак и са гувернером Јапанске банке за међународну сарадњу Тадашијем Маедом, са којим се договара конкретан датум за његову посету Србији након чега би требало да уследи и званично присуство Јапанске банке за међународну сарадњу у нашој земљи.
„Српска стварност“