1. 01. 2021.

Ватерполо репрезентација Србије је преокретом у последњим минутима утакмице против Мађарске успела да стигне до победе од 9:7 и петог места у такмичењу Светске лиге које се одржава у Дебрецину.

Репрезентација Србије је у последњој деоници имао гол заостатка, али је успела да се избори за победу над великим ривалом.

Изабраници селектора Дејана Савића су одиграли тимски, борбено и нису се предавали чак ни када су у четвртој четвртини имали заостатак.

Мађарска је у два наврата имала по гол предности, али су низом од три узастопна поготка српски играчи стигли до великог преокрета и победе која им је обезбедила пето место.

Стрелци за Србију су били Душко Пјетловић, Радомир Драшовић, Филип Филиповић са по два, док су Андрија Прлаиновић, Виктор Рашовић и Никола Дедовић постигли по један гол.

Код Мађара, бољи од осталих су били, Данијел Анхел и Тамас Седлмајер са по два гола.

„Лепо је увек када се победи такав ривал. Нисам међутим сасвим задовољан, јер смо посебно у првом полувремену и поред одличне противничке одбране пропустили доста прилика“, рекао је после сусрета селектор ватеполо репрезентације Србије Дејан Савић

Победом над домаћинима турнира ватерполисти Србије су дошли до петог места на европском турниру Светске лиге у Дебрецину.

У дуелу за седмо место ватерполисти Хрватске су убедљиво савладали Француску са чак 17:5.

У финалу ће играти Црна Гора и Грчка, док ће се у борби за треће место састати светски шампион Италија и вицешампион Шпанија.

Србија ће наредни изазов имати на квалификационом турниру за Олимпијске игре, који се од 14. до 21. фебруара одржава у Ротердаму.