1. 09. 2020.

Овим тријумфом Омонија ће се за групну фазу Лиге шампиона борити са прваком Грчке, Олимпијакосом. Црвено-белима” остаје плеј -оф и борба за групну фазу Лиге Европе

Фудбалери Црвене звезде поражени су на Кипру против Омоније у мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона. После регулрарних 1:1 и продужетака, након извођења  пенала славио је тим са Кипра резултатом: 4:2.

Овим тријумфом Омонија ће се за групну фазу Лиге шампиона борити са прваком Грчке, Олимпијакосом. Црвено-белима“ остаје плеј – оф и борба за групну фазу Лиге Европе.

У 31. минуту Омонија је извела три корнера у низу и то преко Ђордија Гомеса и на крају повела 1:0.

Шпанац је гађао директно у гол, Борјан слабо интервенисао, уз помоћ стативе, а лопта се одбила на главу Луфтнеру, који је шање у мрежу за 1:0.

Ипак Звезда изједначује до краја полувремена. Ивановић је главом савладао Фабија и било је нерешено 1:1.

У наставку меча Звезда је била активнија, имала неколико прилика, али и Кипрани су једном озбиљно запретили, али је овај пут голман био на висини задатка.

После 90 минута игре било је нерешео, па је игра настављена са два продужетка, по 15 минута, а онда је све настављено извођењем пенала.

Пенале за Звезду нису реализовали Дегенек и Фалчинели.