Mesto za reklamu
  1. 08. 2021.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено (1:1) са молдавским Шерифом у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Звезда је надиграла Шериф, али је на крају, пред реванш у Тираспољу, забележила лош резултат на домаћем терену.

Ремију је кумовао црвени картон Гелора Канге, који је после изузетно неопрезног старта добио другу јавну опомену и завршио утакмицу.

Голове су постигли Кастањеда у 33. и Диони у првом минуту надокнаде првог полувремена.

Кастањеда је у 33. минуту донео предност Шерифу – за 0:1.

Изабраници Дејана Станковића нису клонули духом, па су после примљеног гола наставили са нападима.

У првом минуту надокнаде коначно лопта се уз много среће одбила до Дионија.

Француски нападач, иначе стрелац гола и против Каирата, добио је лак задатак и непосредно пред последњи судијски звиждук у првом полувремену затресао мрежу противника – за 1:1.

Друго полувреме почело је новом офанзивом Звезде. Ређали су се напади, али је су навијачи на Маракани у 57. минуту доживели нови шок.

Гелор Канга је ноншалантно изгубио лопту, а онда, знајући да већ има жути картон, фаулирао противника са леђа.

Због тога је добио другу јавну опомену и заврши у свлачионици, а Звезда је остала са играчем мање.

Иако се очекивало да ће Шериф бити тај који ће нападати до краја меча, то се није десило, па су црвено-бели наставили да доминирају и са десеторицом.

Ређали су се напади, баш као и током већине меча, али су добри шутеви и одлични завршни пасови изостајали.

Шериф је имао играча више, али је до краја меча био у подређеном положају, али промене резултата није било и мреже су остале нетакнуте.