Mesto za reklamu

03.10.2019.

Чешки председник Милош Земан поновио је данас на самиту Вишеградске групе, коме је присуствовао и српски предсједник Александар Вучић, да је његов став по питању Косова непромењен, и да ће покренути иницијативу да Чешка поништи одлуку о признању косовске независности.

На питање новинара у Прагу, на самиту Вишеградске групе, Вучић је рекао да не може да се меша у унутрашње ствари било које земље када је реч о њиховим одлукама које се односе на признање косовске независности.

Међутим, Земан је поновио свој став, који је изрекао и пре непуних месец дана када је боравио у Београду, да ће покренути иницијативу да званични Праг промени одлуку.

– Какав ће бити исход, не знам. Ми смо демократска земља и постоји могућност да будем надгласан. Ипак, наставићу да убеђујем своје колеге да промене мишљење – рекао је Земан.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here