Mesto za reklamu
  1. 12. 2021.

Кошаркаши Партизана остварили су веома тешку победу над Метрополитаном у Паризу, у шестом колу Еврокупа. Партизан је у једном од дербија водио прави кошаркашки рат са противником, али је успео на крају да тријумфује, резултатом 89:82.

Црно-бели су тако дошли до петог тријумфа, имају само један пораз, и налазе се у врху табеле групе А заједно са Локомотивом из Кубања, која има исти учинак.

Дуел са Метрополитаном био је изузетно тежак, напет и неизвестан од првог до последњег минута – екипе су се много пута смењивале у вођству, а све је одлучено средином четврте четвртине.

Захваљујући Кевину Пантеру, представници нашег клуба добро су се држали против расположеног противника, који је у својим редовима имао распуцаног Кита Хорнсбија.

Њих двојица имали су прави мали међусобни обрачун у првом полувремену, погађали су из свих позиција и предводили саиграче.

Међутим, у наставку је виђена другачија слика јер су, пре свих, изабраници Жељка Обрадовића драстично поправили одбрану и то се одразило на резултат.

Црно-бели су отпор ривала сломили почетком четвртог периода, када су се серијом прво одлепили, а онда у два наврата отишли и на двоцифрену разлику.

Ношени навијањем великог броја навијача са трибина, играчи Партизана су сачували предност и уписали пети тријумф.

У групи А одиграна су већ три меча, Локомотива је у Краснодару после преокрета савладала Тренто 97:95, Лиеткабелис је био убедљив против Хувентуда 87:77, Андора је декласирала Турк Телеком 98:75, док је Сласк победио Хамбург 87:71.

Жељко Обрадовић, тренер Партизана, изјавио је на конференцији за медије након победе над Метрополитаном.

„Пресудила је наша одбрана, управо оно о чему смо причали на полувремену. Двадесет и девет није исто што и 53. Такође, хвала и нашим навијачима који су нам пружили значајну подршку“ – истакао је Обрадовић разлику у примљеним поенима током првог и другог полувремена.