Mesto za reklamu

06.02.2021.

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је Литванију 96:61 у квалификацијама за Европско првенство.

За наше даме овај сусрет није имао такмичарски значај јер је пласман на шампионат Старог континента раније обезбеђен, али и поред тога оне су одиграле фантастичан меч.

Изабранице Марине Маљковић приступиле су максимално утакмици и већ после прве четвртине могло је да се види у ком смеру ће ићи дуел. У другој деоници предност је само расла, те је меч био решен већ после 20 минута (60:33).

У наставку меча српске даме само су одржавале предност и на крају су славиле 96:61.

Србија је остала перфектна у квалификацијама, те после четири одиграна меча има исто толико победа. Литванија је претрпела и четврти пораз.

Најефикасније у победничком тиму биле су Црвендакић и Брукс са 15 поена, Андерсон и Ногић су додале 13, док су по девет постигле Дабовић, Крајишник и Јовановић.

Код Литваније боља од осталих била је Шулске са 15 поена.

Европско првенство за жене на програму је од 17. до 27. јуна ове године.