Mesto za reklamu
  1. 11. 2021.

Белгија је, на свом терену, савладала Србију резултатом 73:69 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19) у мечу другог кола Групе А Квалификација за Светско првенство. У наредна два кола следе дуели са Чешком, у првом дуелу домаћин је наша селекција. Мечеви су на програму 25. и 28. фебруара наредне године.

Осим првог пораза откако је Светисав Пешић преузео репрезентацију, утакмицу је обележио прекид утакмице на старту последње четвртине током које је наш тим дозволио домаћину да направи преокрет.

Белгија је имала 4:2 на почетку утакмице, а онда је Србија преузела контролу, први део је завршен резултатом 21:13, а у другој деоници је разлика ишла и до 14 поена.

Одлично расположени Милош Теодосић је у првом делу погодио три тројке и бриљирао са асистенцијама у свом стилу. То је наставио да ради и у трећој деоници, али Србија је пропустила прилику да се одаљни на “безбедну” предност.

После 30 минута игре на семафору је писало 63:54 за нашу репрезентацију, а онда је после двадесетак секунди игре у последњој деоници дошло до прекида меча.

Део рефлектора у хали који обасјавају терен престали су да раде, па је уследила пауза након које је екипа Светислава Пешића потпуно пала.

Белгија је серијом (2:12) отворила последњу деоницу, и тако је дошла до предности (65:66).

Бако и Ван Росом су најзаслужнији за тријумф Белгије. Погађали су важне тројке у последној четвртини у којој је Србија постигла само шест поена и на крају привели утакмицу крају.

У понедељак у оквиру Групе А меч другог кола играју Летонија и Словачка.

Селекција Србије следећи меч у квалификацијама за Светско првенство игра на домаћем терену против Словачке, 25. фебруара наредне године.

Монс – Дворана: Монс арена. Судије: Конде (Шпанија), Шарапа (Белорусија), Балдини (Италија)

Белгија: Бако 14, Жиле 5, Мвема 11, Обасоан 10, Ван Росом 20, Акјазили 2, Делалиу /, Кестело /, Либер 5, Серон /, Ван Влит /, Ванвајн 6.

Србија: Аврамовић 19, Јагодић-Куриџа 5, Раданов /, Ристић 8, Трифуновић 0, Дангубић 5, Јовић /, Копривица /, Петрушев 16, Теодосић 14, Загорац 2.