Mesto za reklamu
  1. 10. 2021.

Кошаркаши Црвене звезде у мечу седмог кола Евролиге изгубили су у гостима од Олимпије у Милану резултатом 62: 79.

Од самог почетка за црвено беле кренуло је лоше. Већ после пет минута игре Олимпија је водила са са 13:0. На крају прве четвртине Олимпија је водила чак са 24:6.

Звезда је несумњиво играла лоше па је предност противника била још већа. Олимпија је на крају полувремена водила са 43:27.

У Трећој четвртини кошаркаши Звезде били су чак бољи. Нажалост предност Олимпије била је велика па је Олимпја имала и даље предност од 62:50.

У последњој четвртини Олимпија је поново заиграла на високом нивоу, онда када је било најпотребније, па није дозволила гостима да се потпуно врате у меч. Олимпија је победила резултатом 79:62.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Шилдс са 18 поена, Данијелс је додао 12.

У редовима црвено-белих, Лука Митровић је убацио 17 кошева, док је Добрић постигао 13.

После седам одиграних утакмица у елитном европском такмичењу, српски представник има две победе и пет пораза.

Наредна два меча Црвена звезда ће играти на свом терену, против Панатинаикоса и Асвела.