1. 01. 2020.

Кошаркаши берлинске Албе савладали су у Штарк арени екипу Звезде са 94:85, после продужетка, у утакмици 20. кола Евролиге. Гости до тријумфа стигли захваљујући далекометној паљби у другом полувремену утакмице, као и лошој игри црвено-белих у додатних пет минута. Наредни меч у елити Звезда игра у четвртак у Барселони.

Најефикаснији у победничком тиму били су Лук Сикма и Пејтон Силва са по 15 поена, а Сикма је имао и 10 скокова.

У тиму Звезде најбољу ролу пружио је Кевин Пантер са 24 поена.

После изједначене прве четвртине, Звезда је у другој заиграла сигурније што је донело осетнију предност.

Алба се није предавала, па је на два минута пре краја полувремена повела са 35:33, али је тада на сцену ступио Кевин Пантер.

Са две тројке и једном дугом двојком вратио је предност на страну црвено-белих, па су изабраници Драгана Шакоте на одмор отишли са плус четири.

Друго полувреме почело је Звездином серијом од 5:0, али је тим из Берлина држао прикључак поенима Сикме и Ериксона.

Гостујући тим је са два везана шута са линије 6.75 у финишу треће четвртине дошао до предности, када су погађали Сикма и Силва.

Да гости у последњи период је не уђу с вишком, побринули су се Лоренцо Браун и Кевин Пантер, узвративши са две тројке, чиме је резултат био поравнан на 62:62.

Шутерски обрачун две екипе настављен је и у последњих 10 минута, а финиш је обележила изједначена борба.

Звезда није искористила неколико напада у последња два минута меча, што је Алба казнила и 50 секунди пре краја закуцавањем Ландрија Нокоа дошла на корак од победе.

Пантер је са слободних бацања донео изједначење, Лазић је имао шут за тријумф, који је промашио, након чега је лопта дошла до Штимца који је такође није био прецизан, па је меч отишао у продужетак.

У додатном периоду обе екипе су почело стегнуто, а боље су се снашли кошаркаши Албе који су направили серију од 5:0, а до краја додатних пет минута били су мирнију и прецизнијих руку што им је донело победу.

После серије од четири победе у Евролиги, Звезда је у прошлом колу изгубила на свом терену од Жалгириса, па су изабраници Драгана Шакоте против Албе желели да се врате на стазе успеха. Нажалост, нису успели.