1. 11. 2019.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од Реала са 75:60, у утакмици седмог кола Евролиге. Једна одлична деоница није била довољна црвено-белима да нанесу пораз “краљевском” клубу, који је у већем делу сусрета “закључао” пут до свог коша. Наредни меч у елитном такмичењу Звезда игра наредног петка, када у Београд стиже екипа Лиона.

Mеч који су одиграли Звезда и Реал у “Штарк арени” у свом већем делу више је подсећао на шаховску партију, него дуел елитног кошаркашког европског такмичења.

“Краљевски” клуб оправдао је улогу фаворита, иако је Звезда у последњу деоницу ушла са предношћу. Ипак, далекометна паљба мадридског клуба у последњих 10 минута и само један погодак црвено-белих из игре донели су гостима четврти тријумф у такмичењу.

Од самог почетка утакмице видело са да публика у Београду неће видети велики број поена. Екипе су играле у серијама, а на крају првих 10 минута гости су водили 12:9.

Слично је било и у другој деоници. Реал је покушавао да се одлепи, Звезда држала одстојање – на полувреме екипа Пабла Ласа одлази са предношћу од 33:27.

Уследило је Звездиних најбољих 10 минута, можда и у целој сезони. Играчи су почели да погађају из свих позиција, нарочито шутеве за три поена, док је одбрана била на завидном нивоу. Није ни чудо што су црвено-бели стигли до предности 52:49.

Ипак, последња четвртина показала је највеће квалитете Реала, али и највеће мане Звезде. Црвено-бели пет минута нису постигли поен, док је Реал у том периоду постигао четири тројке и вратио предност на своју страну.

Екипа Андрије Гавриловића постигла је само један кош из игре у последњој деоници, атрактивно закуцавање Брауна, што би било недовољно да се савлада и далеко слабији противник, него великан из Мадрида.

Реал је забележио четврти тријумф, уз три пораза, док Црвена звезда, поред две победе, има пет изгубљених мечева.

Били Берон завршио је меч са 17 поена, док је Лоренцо Браун додао 14. У екипи Реала поени су били боље распоређени – Љуљ је постигао 16, Руди Фернандез 12, а Тавареш 11 поена.

И наредни меч у елитном такмичењу Звезда игра на свом терену, наредног петка гост ће бити француски Лион.