Mesto za reklamu
  1. 12. 2021.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су у гостима са Брагом 1:1 (0:0) и пласирали се у нокаут фазу Лиге Европе. Звезда као првопласирана из групе иде у осмину финала Лиге Европе, док ће Брага у 1/16 финала.

Лудогорец и Митјиленд су одиграли 0:0 у Бугарској и Црвена звезда је као прва отишла даље, а Брага као другопласирана из групе.

Црвено-бели су тако прескочили један степеник и неће морати да играју са екипама које су завршиле на трећем месту у групи у Лиги шампиона.

Брага је одмах кренула офанзивно и прву шансу је имала у четвртом минуту. Медеирош је заломио са десне стране на унутра, гађао јако у доњи десни угао, али лопта одлази поред гола.

У 11. минуту Коуто гађа доњи десни угао са ивице шеснаестерца и то је фантастично одбранио Милан Борјан и спречио вођство Браге.

Борјан је у 23. минуту одбранио ударац Медеироша, који је после повратне лопте Галена са леве стране остао усамљен на ивици казненог, али је лоше гађао и Звезда је имала среће.

Смењивале су се прилике, али је резултат у првом полувремену био без голова –  0:0.

У 51. минуту, Марко Гобељић акачио је лопту руком, због чега је италијански судија досудио пенал за Брагу.

Галено, рутински реализује пенал и у 52. минуту доноси предност Браги.

Станковић је направио одмах три промене – изашли су Живковић, Гобељић и Срнић, ушли су Павков, Бен и Гајић.

И онда се тај пенал вратио – Леит је био неспретан у казненом простору током центаршута Бена, пошто је ударио по лицу Павкова и судија је показао да је то пенал за Звезду.

Лако га је реализовао Катаи у 70. минуту за 1:1.

Звезда је до краја имала један циљ – да брани добар резултат и да оде у нокаут фазу Лиге Европе.

Одбранила је све налете Браге у последњих 20 минута и испунила циљ.