Mesto za reklamu
  1. 10. 2021.

Фудбалска репрезентација Србије, као домаћин, савладала је селекцију Азeрбејџана у седмој утакмици квалификација групе А за Светско првенство 2022. у Катару, резултатом 3:1.

Наши фудбалери имали су од самог почетка иницијативу и меч су крунисали убедљивом побдом.

Влаховић је извео пенал, постигао гол  и донео предност “орловима”.

Азербејџан је изједначио голом Махмудова. Рајковић је направио огромну грешку, предао је лопту у ноге противнику, а Махмудов је лако затресао мрежу у 46 минуту.

У 53 минуту Душан Влаховић је постигао још један погодак.

После корнера уследио је ударац Лазовића из даљине, зауставио је једва гостујући голман, али је на лопту натрчао Влаховић и сместио је у гол.

У 82 минуту досуђен је нови пенал за Србију. Медведев је играо руком у казненом простору.

Тадић је био прецизан и постигао трећи гол и то је био и коначан резултат меча: 3:1.

Изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија остварили су одличан резултат, као и претходно у Луксембургу – четврту победу у квалификацијама и наставили су серију победа на свом терену.

За пласман на светско такмичење остала су јој још два велика корака, јер их после вечерашњег дуела са Азeрбејџаном чека меч са Португалијом која је директан супарник за пласман на прво место у групи и сасвим је извесно да ће пресудити резултат директног дуела.

Фудбалери Србије су и даље први у групи испред селекције Португалије која има 13 бодова и утакмицу мање.

Ево и састава тимова који су започели утакмицу:

Србија: Рајковић, Вељковић, Митровић, Настасић, Грујић, Лукић, Костић, Милинковић Савић, Лазовић, Јовић, Влаховић.

Азербејџан: Магомедалијев, Медведев, Хагверди, Кривотсјук, Хусејнов, Гарајев, Махмудов, Салахли, Абдулајев, Дадашов, Озобић.