1. 11. 2019.

Два часа и 47 минута трајао је Новаков други меч уводне фазе групе “Бјорн Борг” на завршном турниру у Лондону. После великог броја преокрета са обе стране, тријумф је на крају припао 5. носиоцу Доминику Тиму резултатом 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:5).

Два часа и 47 минута трајао је Новаков други меч уводне фазе групе „Бјорн Борг“ на завршном турниру у Лондону.

После великог броја преокрета са обе стране, тријумф је на крају припао 5. носиоцу Доминику Тиму резултатом 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:5). Аустријанац је тако постао први полуфиналиста Нитто АТП финала.

Прва резултатска предност у мечу припала је Новаку који је брејком у четвртом гему повео са 3:1. Тим је већ у следећем узвратио одузимањем сервиса, а затим спасио три брејк прилике Новака и изједначио на 3:3. Српски тенисер је био успешнији у тај-брејку и после 66 минута игре дошао до вођства.

Други сет није почео добро по Новака. Тим је искористио пад у игри другог носиоца, одузео му сервис у другом гему и преузео иницијативу у дуелу. Новак до краја овог периода игре није успео да угрози почетни ударац Аустријанца који је после 39 минута изједначио резултат у сетовима.

Ни старт одлучујућег сета није обећавао. Тим је наставио тамо где је стао у другом и већ у почетном гему дошао до брејка. Чекао се тренутак када ће моментум Аустријанца стати и то се догодило у шестом гему. Новак је вратио брејк, поравнао на 3:3 и меч увео у драматичну завршницу. Стегнутом игром у једанаестом гему српски тенисер је поклонио Тиму брејк и сервис за меч. Када је било најважније заказао је почетни ударац Аустријанца и меч је доведен до најузбудљивијег могућег краја. Иако је Новак повео са 4:1 и био на три поена од победе, Тим је везао пет поена и стигао до две меч лопте. Новак је вратио један мини брејк али је поклекнуо на свој сервис и тако победу препустио шест година млађем ривалу.

Статистика: ас поени (9-6), двоструке сервис грешке (3-4), директни поени (27-50), неизнуђене грешке (21-44), број освојених поена (108-110).

Последњи меч у оквиру групе „Бјорн Борг“ Новак ће одиграти у четвртак од 21 час (по средњеевропском времену) против Швајцарца Роџера Федерера. Ситуација је јасна, победник овог окршаја пласираће се у полуфинале.

Завршни Мастерс игра се за наградни фонд од девет милиона долара.

Титулу на турниру брани Александер Зверев, који је у прошлогогдишњем финалу савладао Новака Ђоковића.