Mesto za reklamu
  1. 05. 2022.

Први носилац Ролан Гароса без изгубљеног сета се пласирао у 16. четвртфинале другог грен слема сезоне. Новак Ђоковић је у Паризу у осмини финала резултатом 3:0, по сетовима 6:1, 6:3, 6:3 надиграо 15. носиоца Дијега Шварцмана, чиме је наставио сјајан низ на Отвореном првенству Француске. Наредни противник Ђоковића је ипак Надал.

Сусрет на Сузан Ленглен терену трајао је два часа и 15 минута након којих је Новак дошао до 7-0 у међусобним дуелима против Аргентинца.

„Изузетно га поштујем, он је сјајан момак и ван терена и одличан је играч. Он је специјалиста за ову подлогу. Није лоптица много одскакала на шљаци. Срећан сам, а њему желим срећу у наставку сезоне“, рекао је Новак после меча.

Новак се у трећем гему суочио са две брејк лопте за противника које је успешно спасио и преузео контролу над сетом. Одмах у следећем гему је направио брејк, потом исти дуплирао у шестом и после 35 минута повео са 1:0 након 6:1.

Шварцман је боље ушао у други сет. Одузео је Новаку сервис у другом гему, а затим дошао до 3:0. Српски тенисер је одлично одреаговао на овакав развој ситуације, значајно подигао ниво игре, везао шест гемова (три брејка) и освојио други сет резултатом 6:3.

Чекао је прошлогодишњи шампион своју прилику у трећем сету и дочекао је у шестом гему. Одузео је сервис противнику шести пут данас и приближио се новој победи на париској шљаци која је уследила после три гема.

Ђоковић у четвртфиналу Ролан Гароса (уторак) чека бољег из окршаја Рафаел Надал (Шпанија, 5) – Феликс Ожер-Алијасим (Канада, 9).

„Спреман сам за обојицу. Допада ми се како се тренутно осећам, како сам ударао. Фокусираћу се на оно што ја имам да урадим. Свиђају ми се шансе које имам против обојице“, рекао је Новак Ђоковић, коментаришући могућег противника.

Наредни противник Ђоковића је Надал

Шпански тенисер Рафаел Надал савладао је са 3:2 (3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3) у сетовима Канађанина Феликса Оже-Алијасима и пласирао се у четвртфинале Ролан Гароса. Противник у наредном колу биће му српски тенисер Новак Ђоковић.