Mesto za reklamu
  1. 07. 2022.

Новак Ђоковић победио је Тима ван Рајтховена са резултатом 3:1,  у мечу четвртог кола на Вимблдону и пласирао се у четвртфинале. Следећи противник Ђоковићу је Синер.

Први носилац Вимблдона и шестоструки освајач круне на најпрестижнијем тениском турниру пласирао се међу осам најбољих на трећем грен слему сезоне.

Новак у мечу осмине финала није дозволио ново изненађење Тима ван Рајтховена на турниру. Савладао је Холанђанина резултатом 3:1, по сетовима 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 после 2 часа и 37 минута.

„Хвала вам што сте остали овако касно да гледате тенис. Посебно хвала за (легенду тениса) Били Џин. Велика је част играти пред Вама. Ван Рајтховен је веома тежак противник. Никад нисам играо против њега, ново је лице на АТП туру. У својој земљи је освојио прву титулу, победио је неке тенисере из топ 5. Са таквим сервисом и много талента, добрим осећајем, снажним форхендом… требало ми је времена да се навикнем и прилагодим условима испод крова. Задовољан сам како сам затворио меч“, рекао је Новак после победе.

Ван Рајтховен је пажњу јавности привукао освајањем турнира у Хертогенбошу победом над Данилом Медведевим у финалу, а на Вимблдону је пре меча са Новаком био бољи од Делбониса, Опелке (15) и Базилашвилија (22).

Прву осетну предност Новак је створио у другом гему првог сета одузевши Холанђанину сервис (2:0). Након што је у следећем спасио две брејк лопте, вођство је увећао на 3:0. Сјајном бекхенд паралелом и брејком у последњем гему Новак је после 40 минута игре повео у сетовима.

У првој половини другог сета играо се гем за гемом. Ван Рајтховен у седмом гему долази до свог првог брејка у мечу и ближи је освајању сета од Новака. Наш тенисер је у десетом гему имао четири брејк лопте да се резултатски врати, али се холандски играч спасио и после 50 минута изједначио резултат.

Тотална доминација Новака у трећем сету. Са два брејка повео је са 5:0, потом имао три брејк лопте за 6:0, али му је сет припао тек након следећег одиграног гема (6:1).

Одмах на старту четвртог сета Новак је одузео сервис ривалу. Ту предност је чувао до завршнице када је дошао до још једног брејка и пласмана у 13. вимблдонско четвртфинале.

Десети носилац турнира, Италијан Јаник Синер (АТП #13), биће Новаков противник у четвртфиналу Вимблдона у уторак.

Синер је у четвртом колу елиминисао 5. носиоца Карлоса Алкараза (Шпанија) резултатом 3:1.

Дуел Ђоковића и Ван Рајтховена играо се у дворанским условима јер је кров на Централном терену био затворен. Организатори су одлучили да пре почетка меча затворе кров због мрака, како не би правили паузу када игра почне.

Србин и Холанђанин се до сада нису састајали у званичним мечевима.