Mesto za reklamu
  1. 05. 202.

Фудбалери Црвене звезде освојили су Куп Србије, пошто су вечерас у финалу после пенала победили Партизан. Звезда је победила са 4:3 у пенал серији.

Црвено-бели дошли су до дупле круне после 14 година, док су пехар у Купу подигли први пут после 2012. године.

После 90 минута редовне игре резултат је био нерешен. Потом је игра продужена за још 30 минута, али ни после 120 минута игре није било голова. Тада се приступило извођењу пенала.

Голове за Звезду дали су Милан Родић, Радован Панков, Никола Крстовић и Вељко Николић.

Стрелци за Партизан били су Бибрас Натхо, Марко Живковић и Филип Стевановић, док је Милан Борјан одбранио ударцец Милоша Јојића и Николе Штулића.

Пенал серију обележио је инцидент после трећег једанаестерца Звезде. Крстовић је после датог гола провоцирао голмана Партизана Владимира Стојковића, који је гурнуо лопту нападачу Звезде у лице.

Судија Срђан Јовановић му је показао жути картон, други на утакмици, али је Стојковић ипак остао на голу до краја пенал серије због правила по којем се картон пре пенала „брише“.

Звезда је тако освојила 25. трофеј победника националног купа, први после девет година.