Mesto za reklamu
  1. 02. 2020.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у 24.колу Евролиге на гостовању у Москви од Химкија са 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21) и пропустили прилику да се додатно приближе позицији која води у четвртфинале.

Звезда је у утакмицу ушла без праве енергије и Химки је у првој четвртини доминирао, стекао предност од десет поена, коју до краја није испуштао.

У игри црвено-белих није било концентрације у нападу и утакмицу су завршили са чак 21 изгубљеном лоптом, што на овом нивоу такмичења никада не прође некажњено.

Поред тога, није било ни доброг протока лопте у нападу, па ни правих решења и Звезда је имала само 12 асистенција.

Три минута пре краја домаћини су имали 13 поена предности, а онда су стали и омогућили Звезди да серијом од 9:0 стигне до минус четири, али за више од тога није било времена.

Химки: Швед 22, Крамер, Букер 13, Тима 6, Зајцев 5, Вјалцев 6, Десјатников, Јеребко 19, Моња 3, Јовић 4, Барашков.

Црвена звезда: Пантер 20, Браун 6, Перпероглу 2, Давидовац 5, Лазић 7, Добрић 9, Гист 6, Јагодић-Куриџа 2, Џенкинс, Симанић 3, Оџо 2, Штимац 10.