01.10.2020.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у групну фазу Лиге Европе, пошто су на Кипру савладали јерменски Арарат са 2:1.

Овом победом Црвена звезда је успела да се успешним поправним остане у престижном европском такмичењу.

Због ратног сукоба између Азербејџана и јерменских снага у региону Нагорно-Карабах, утакмица плеј-офа је одиграна на Кипру, а Звезда је оправдала улогу фаворита.

Од старта меча је Звезда имала иницијативу, али је Арарат показао да може озбиљно да запрети из брзих контранапада.

Када су се сви спремали за предах и одмор, Александар Катаи је бљеснуо.

Сјајни дриблинзи, а потом и мало среће, и лопта је завршила у мрежи.

Играо се последњи минут првог дела игре. Звезда је била сигурна и у наставку.  Није посустала, нити поклекла, већ је удвостручила предност у 60. минуту.

Мирко Иванић је центрирао, а Фалчинели високо скочио и лопту главом пласирао у мрежу. Фалчинели је имао савршену прилику да стави тачку у 70. минуту, али је Чупић одбранио његов ударац.

Одбрана Чупића је покренула јерменски тим, који је у идућем нападу дошао до гола. Борјан је одбранио ударац Отубања, али није могао ништа када је на одбитак натрчао Лима.

Уследили су силовити напади Арарата, али је Звездина одбрана успела некако да одбрани своју мрежу. Било је и среће и Звезда ће играти у Лиги Европе.