Mesto za reklamu
  1. 05. 2021.

Кошаркаши Црвене звезде освојили су АБА лигу, пошто су у петој утакмици финала победили подгоричку Будућност – 67:60.

Црвено-бели освојили су пети титулу на Јадрану, а меч је преломио Џордан Лојд тројком на 30 секунди до краја утакмице.

У дворани „Александар Николић“ било је око пет хиљада навијача који су заслужни за победу, јер су од првог до последњег минута бодрили своје играче.

На терену је било веома тешко и ни у једном тренутку на семафору није била двоцифрена предност. Звезда је углавном водила, али Будућност је пружала жесток отпор и разлика је углавном била између два и шест поена.

На почетку утакмице играло се веома тешко. Поени су се, једва стицали и на семафору смо углавном гледали егал.

Серију погодака црвено-бели прекинуо је Никола Ивановић и до краја полувремена резултат се није много мењао. Кошеви су се тешко постизали и утисак је да је Звезда пропустила шансу да створи осетнију предност. Ипак, најважније је да су извојевали победу.

Одбрамбено је ово био наш најбољи меч у финалној серији и то нам је донело тријумф, изјавио је тренер Црвене звезде Дејан Радоњић после освајања титуле шампиона АБА лиге.