Mesto za reklamu
  1. 10. 2019.

Фудбалери Црвене звезде изгубили су вечерас против Тотенхема у Лондону са 5 голова у својој мрежи. Нажалост, није успела да да направи барем бољи резултат у Лиги шампиона.

Од самог почетка домаћи тим водио је своју игру. Тотенхем је први погодак постигао већ у деветом минуту, а Кејн је био стрелац.

У 16-том минуту Сон је повећао вођство на 2:0. У 48 минуту првог полувремена Сон постиже нови гол и Тотенхем повећава вођство на 3: 0.

У другом делу игре, већ после 15-так минута Ламела постиже гол и Тотенхем је повео са 4:0.  Нешто касније Кејн постиже нови погодак. То је био и коначан резултат меча – 5:0. Чудо се није догодило. Звезда је ипак била много слабија од домаћина.

На ултрамодерном стадиону вицешампиона “Старог континента”, капацитета преко 60.000 места, црвено-бели  су наступили пуни оптимизма исчекујући да ће направити велико изненађење и наставак сна о осмини финала након тријумфа над Олимпијакосом (3:1) у 2. рунди Б групе. Међутим, били су далеко и од нерешеног резултата и остварили су убедљив пораз.

Звезда је била непоражена на претходна два боравка у Лондону и то северном делу, против Арсенала оба пута (1:1, 0:0) и изабраници Владана Милојевића веровали су да је изненађење могуће, али није било ни наговештаја да се то може догодити.

Реванш сусрет са Тотенхемом Црвена звезда ће играти 6. новембра у Београду.

“Имали смо велику жељу, али нисмо успели. Тотенхем је био убедљиво бољи. Покушали смо да наметнемо нашу игру, али нам то противник није дозволио“. Бољем, честитамо. –  рекао је Милојевић.

Истовремено, у Пиреју играли су Олимпијакос и Бајерн, који је лидер групе са шест бодова, три више од првака Србије.