Mesto za reklamu

01.11.2021.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Мега баскета са 81:67, у утакмици шестог кола АБА лиге.

Нису црвено-бели имали већих проблема са младом екипом Меге, а на крају су врло убедљиво дошли до петог тријумфа у регионалном такмичењу – 81:67.

Екипа Дејана Радоњића контролисала је резултат током свих 40 минута, док су гости успели да припрете у неколико наврата, али је сваки њихов напад био лако одбијен.

Звезда је била расположена у нападу у првом полувремену и већ у другој деоници стекла 20 поена предности, али су гости на велики одмор отишли са 14 поена минуса – 46:32.

Волтерс и Калинић били су веома расположени за игру, док се у гостујућем саставу истакао Пољак Балцеровски.

Успели су изабраници Влада Јовановића у финишу треће деонице да се спусте на једноцифрен заостатак, али још једном су црвено-бели одбили напад Меге и средином последње четвртине дошли до најубедљивијег вођства на утакмици 73:52.

Уследила је серија Меге од 8:0, али је Звезда преко Кузмића одбила и тај напад за коначних 81:67.

Волтерс је био најефикаснији у победничком тиму са 13 поена, по 11 су додали Калинић и Симоновић, 10 Добрић, а Кузмић и Лазаревић по 8.

У екипи Меге, Балчеровски је меч завршио са 19 поена, пет мање уписао је Матковић.

Црвено-бели са скором 5-1 деле деле друго место на табели са екипама Будућности и ФМП-а, Мега је 11. са учинком 2-4.