Mesto za reklamu
  1. 02. 2020.

Кошаркаши Црвене звезде, у Београду у Штарк арени, савладали Панатинаикос са 78:73 у мечу 23. кола Евролиге.

Црвено-бели су успели да надиграју великог ривала и после четири везана пораза забележе победу у Евролиги. Прва и трећа четвртина припале су гостима, у другој и последњој Звезда је успела све да надокнади и забележи важну победу.

Црвено беле су до победе предводили Пантер, који је био и најефикаснији са 24 поена. Преокрет у последњој четвртини донео је Перпероглу са 12 поена. Свој допринос победи дали су Штимац са девет поена и вечерас одлични Оџо са осам. У тиму Панатинаикоса најефикаснији били су Папајанис и Томас са по 12 поена, њих је пратио Фредет са 11.

Лоша прва четвртина црвено-белих. Ништа им није полазило за руком ни у нападу ни у одбрани. Дуго су тражили шут, али нису успели. Једину тројку, из шест покушаја, постигао је Берон. У других пет минута лоши у шуту су били и противници, па нису успели да искорист заиста лошу прву четвртину нашег тима.

Други период донео је много бољу игру црвено-белих. Дошли су наши играчи до своје игре, полако топили предност противника. Сјани су били Пантер у нападу и Оџо у одбрани. У финишу полувремена Звезда је успела да преокрене резултат и поведе, да би се на одмор отишло са предношћу црвено-белих од три поена – 35:32.

Прву тројку Панатенаикос је постигао тек у трећем периоду игре, што је наговестило много бољу игру тима. Након периода у коме су екипе биле у егалу гости користе период лоше игре нашег тима и стичу предност од дванаест поена. Звезда се пробудила у финишу четвртине и мало ублажила предност – 46:57.

Сјајна рола Перпероглуа у последњој четвртини и Звезда успева да стигне и престигне предност Панатинаикоса. На минут ипо до краја резултат је био 71:70 за наш тим. У самом финишу црвено-бели су имали више концентрације и успели да реше меч у своју корист. На крају резултат је био 78:73.