Mesto za reklamu
  1. 04. 2021.

Коронавирусом је до сада широм света заражено више од 137 милиона људи, а 2.958.867 је преминуло од последица ковида 19. Опоравило се више ог 110 милиона пацијената, показују најновији подаци сајта worldometer.

Коронавирусом је до сада широм света заражено више од 137 милиона људи, а 2.958.867 је преминуло од последица ковида 19. Опоравило се више ог 110 милиона пацијената, показују најновији подаци сајта worldometer.

Највише инфицираних коронавирусом је регистровано у Сједињеним Америчким Државама – 31.990.143 , као и највише преминулих од последица ковида 19 – више од 576.000.

На другом месту је Индија, где су инфициране 13.689.453 особе, а преминуло је 171.089 оболелих.

Следе Бразил са 13.521.409 заражених и  355.031 преминулим), па Француска (преко пет милиона) и Русија (4,64 милиона), која је седма у свету по броју смртних случајева – 103.263.

Више умрлих од Русије бележе Велика Британија и Италија – 127.100 односно 114.612.

Свим Британцима старијим од 50 година понуђена прва доза

Свим Британцима старијим од 50 година и припадницима ризичних група у Великој Британији до сада је понуђена прва доза вакцине против корона вируса, саопштила је влада у Лондону.

То практично значи да је влада Велике Британије остварила свој циљ да се до 15. априла вакцинишу сви припадници девет најризичнијиј група становништва, преноси Ројтерс.

Британска влада је најавила да је на добром путу да до краја јула обезбеди вакцинацију свим одраслим особама, наводећи да су следећи на реду грађани Енглеске млађи од 50 година.

У Великој Британији је до сада првом дозом вакцинисано 32 милиона грађана, прошле суботе је остварен рекордан број од 475.230 вакцинсаних другом дозом, а 7,6 милиона људи је примило обе дозе вакцине.

(Ројтерс)

Британски сој короне не изазива теже форме ковида

Супротно досадашњем мишљењу, веома заразни сој коронавируса који је први пут детектован у Великој Британији, тзв. британска варијанта, не изазива теже форме ковида 19 које обавезно захтевају хоспитализацију или се завршавају смрћу, наводи се у студији која је објављена у медицинском часопису Лансет.

Студијом је обухваћена група од 496 ковид пацијената који су примљени у британске болнице у новембру и децембру прошле године и њихово стање је анализирано у компаративној студији са оболелима од других варијанти короне, преноси Ројтерс.

Резултати студије показују да код заражених сојем Б.1.1.7. није потврђен већи ризик од тешке клиничке слике и смртног исхода него код других сојева.

Британска варијанта корона вируса позната као Б.1.1.7. први пут је откривена крајем прошле године у Великој Британији и убрзо је постала најраспрострањенија у САД, потврђено је у Центру за контролу болести и певенцију САД, наводи Ројтерс.

(Ројтерс, Танјуг)

Стручњаци Европске агенције анализирају “спутњик В”

Стручњаци Европске агенције за лекове (ЕМА) бораве у Москви ради анализе и процене ефикасности руске вакцине против ковида 19 “спутњик В”, јављају руски медији.

Представници европског регулатора са седиштем у Амстердаму, који је почетком марта покренуо поступак анализе руске вакцине, до сада су посетили две клинике у Москви у којима су боравили пацијенти током кључне треће фазе клиничких испитивања.

Стручњаци ЕМА су разговарали с медицинским особљем две клинике, јавља новинска агенција Интерфакс позивајући се на неименоване изворе.

Наводно се планирају и обиласци производних погона, додаје агенција.

Посета Русији стручњака ЕМА део је поступка анализе и оцене ефикасности “спутњика В”, а за сада није познато колико ће тај поступак трајати.

(Танјуг)

„Српска стварност“ / Агенције /

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here