Mesto za reklamu
  1. 02. 2022.

Кошаркашице Србије савладале су Јужну Кореју резултатом 65:62 у првом колу квалификација за Светско првенство.

Од самог старта су се смењивали периоди у којима су блистале, прво Србија, а потом Кореја.

Када би се девојке Марине Маљковић мало разиграле, Корејке би се врло брзо преузелу иницијативу.

Србија је имала пет поена предности на полувремену, а у наставку је предност расла.

Међутим, Јужна Кореја је у последњој четвртини играла изузетно борбено, што је истопило предност Србије.

У самој завршници меча Кореја је дошла до преокрета и предности – 62:61, а онда је одговорност преузела Драгана Станковић и поенима са дистанце донела нову предност Србији. Потом се повредила и морала је да напусти игру.

Ивон Андерсон је искористила оба слободна бацања у последњем минуту, донела Србији предност од три поена, али је Кореја имала последњи напад и последњи шут за изједначење.

Ипак, кошаркашице Србије су сјајно одиграле у одбрани, па је Саша Чађо блокирала покушај противнице.

Репрезентација Србије у суботу од 21 игра против Аустралије, док ће у недељу, у истом термину, играти против Бразила.

Аустралија је прва у групи, Србија друга (обе екипе имају по 1 победу), трећа је Јужна Кореја, а четврти Бразил.