Mesto za reklamu
  1. 03. 2021.

Звезда је изгубила од ЦСКА у Москви 87:72, утакмицу 31. кола Евролиге и доживела 22. пораз у сезони. Дејан Радоњић ипак може бити задовољан борбеношћу и упорношћу црвено-белих. Наредне седмице Звезду чека дупли програм, утакмице са Олимпијом и Макабијем.

И пре утакмице у Москви било је јасно да су кошаркаши ЦСКА апсолутни фаворити против Црвене звезде, а “армејци” су то оправдали и на терену – 87:72.

Док је Звезда изгубила шансе да се пласира у плеј-оф, екипа ЦСКА је имала обавезу да победи, како би задржала друго место на табели и одбила напад Ефеса, Олимпије и Бајерна.

Екипа Димитриса Итудиса снажно је ушла у меч, брзо дошла до двоцифрене предности, да би црвено-бели у другој деоници ухватили ритам и на полувреме отишли са 11 поена минуса (50:39).

Звезда је знатно боље одиграла друго полувреме, али никако није успевала да се приближи ривалу, који је захваљујући неколицини расположених играча чувао двоцифрену предност.

Екипа Дејана Радоњића у последњој четвртини је успела да се приближи – тројком Симоновића на 74:66.

Ипак, преискусна екипа ЦСКА одбила је тај покушај црвено-белих, до краја меча мирно задржала предност и дошла до 20. тријумфа у такмичењу.

У екипи Звезде истакао се Дејан Давидовац (4/5 за два, 4/6 за три), који је са 20 поена поставио рекорд каријере у Евролиги, Ноко је имао 12 поена и 10 скокова, Хол је меч завршио са 11 поена.

Звезду наредне седмице очекује дупли програм и мечеви са Олимпијом и Макабијем у Београду.