Mesto za reklamu
  1. 05. 2022.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу Цедевита Олимпије 93:82, у првом мечу полуфиналне серије АБА лиге. Други дуел на програму је у понедељак у Љубљани (18.30).

У првој утакмици полуфинала АБА лиге кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Београду Цедевита Олимпију са 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19) и у серији која се игра на две победе повели са 1:0.

Звезда је свих 40 минута контролисала утакмицу и ни у једном тренутку није испуштала вођство. Цедевита је дуго одржавала резултатски прикључак, али у последњој четвртини није издржала притисак и домаћини су стигли до предности од 16 поена.

Црвено-бели су остварили велику предност у скоку и утакмицу су завршили са десет ухваћених лопти више, а имали су 13 скокова у нападу.

Пред тога што су изгубили битку у рекету, гости су били исувише деконцентрисани приликом извођења слободних бацања и промашили су седам од 17 пенала.

Реванш се игра у понедељак у Љубљани.

„Задовољан сам победом, то је наравно било најважније. Што се тиче самог тока утакмице било је доста проблема у одбрани или боље да кажем да су они били сјајни у нападу“ – рекао је тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић.