Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Кошаркaши Црвене звезде поражени су у гостима од Барселоне резултатом 86:82 у мечу 21. кола Евролиге.

Звезда је храбро започела утакмицу, одлично играла, али је Барселона узвратила још жешће и екипа Светислава Пешића је победник.

Никола Миротић је доминирао у рекету, није било решења за њега, па је постигао 14 поена само у првој четвртини.

Средином исте, црвено-бели су јефтино „изгубили” неколико лопти и имали неколико пасивних напада, што је Барселона искористила, „издвојила” се и на крају добила прву деоницу убедљиво – 29:19.

Звезда се пробудила у наставку и одиграла једну од најбољих четвртина ове сезоне.

Играчи са клупе донели су нову енергију, Штимац је „повукао”, разбудио се Гист а и Лоренцо Браун.

На полувремену, Звезда је имала плус један -42.41. Нажалост, на крају прве четвртине јурила је двоцифрену предност домаћина.

Шутерски обрачун на почетку другог полувремена – Кјурик тројка, Добрић узвраћа. Клавер тројка, Браун одговара истом мером.

Звезда је наставила у јаком ритму, па је имала предност пред почетак одлучујуће деонице – 66:62.

Међутим, Барселона је преломила меч у финишу последње четвртине и на крају лако дошла до победе – 86:82.

Миротић је био незаустављив, постигао је 25 поена. Дејвис је био једини двоцифрени у Барселони – додао је десет.

Лоренцо Браун је био најефикаснији код црвено-бвелих са 15 поена, Пантер је додао 13, а по 12 су постигли Штимац и Гист.

После два пораза, од Жалгириса и Албе, Звезда је доживела и трећи пораз у Евролиги.

Пред изабраницима Драгана Шакоте је неизвестна завршница такмичења. Звезда је досад забележила девет победа у елитном такмичењу и сада може само да  јури што бољу позицију пред доигравање.