Mesto za reklamu
  1. 03. 2021.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом паркету екипу Цибоне са 85:63 у одложеном мечу 14. кола АБА лиге.

Црвено-бели су након победе у “вечитом” дербију, савладали и екипу Цибоне, и тако додатно повећали шансе о завршавању сезоне регионалног такмичења на првом месту на табели.

Домаћин је од самог старта играо за класу боље од гостију и већ у седмом минуту имао је 15 поена предности.

Цибона је у другој четвртини успела да заигра нешто боље, али је Звезда тројкама успела да одржи осетну разлику.

Цибона се доста мучила у сегменту напада и у трећој четвртини, пошто је постигла 12.

Звезда је одличном одбраном затворила прилазе ка свом кошу, да би потом долазила до лаких поена на другој страни и још више повећавала вођство.

У последњој четвртини одбране обе екипе су застале, што је имало резултат велики број поена на обе стране – 28:23, а Звезда је без већих проблема привела меч крају.

Најефикаснији код домаће екипе били су Лојд са 25 и Јагодић-Куриџа са 14 поена.

Код Цибоне су се истакли Пркачин са 13 и Марић са 12 поена.

Звезда победом над Цибоном долази до другог места и скора 17-2. Црвено-бели имају једнако победа колико и првопласирани Морнар, уз два одиграна меча мање од Барана.

Цибона са друге стране са скором 7-13, заузима осмо место на табели регионалног такмичења.