Mesto za reklamu
  1. 12. 2020.

Кошаркаши Црвене звезве победили су, у дворани „Александар Николић“ у Београду, Панатинаикос са 74:71 у 17. колу Евролиге.

Звезда је утакмицу преломила крајем четврте четвртине, међутим, у другој је направљена кључна разлика коју су црвено-бели одржавали до последњег минута.

Гости из Атине успели су на 50 секунди до краја меча, када је Јанис Папапетру погодио тројку, да изједначе резултат на 58:58. У наредном нападу Џони О’Брајант погодио је оба слободна бацања за 60:58, а потом је Немања Недовић изгубио лопту чиме је практично поклонио победу црвено-белима.

Ушло се у пенал завршницу, Волден и Давидовац били су непогрешиви са линије за слободна бацања и Звезда је на крају ипак била победник са 74:71.

Најефикаснији у победничком саставу Волден са 17 поена, Колом је убацио 13, док је Добрић постигао 11. Поражене је предводио Недовић са 16 поена и Папапетру са 20.

Црвено-бели нису добро отворили утакмицу, ПАО је после пет минута игре имао шест поена предности (4:10), међутим, изабраници Дејана Радоњића брзо су ухватили ритам и прву деоницу добили су резултатом – 22:15.

На старту друге четвртине гледали смо уједначену игру, постизали су се кошеви један за другим, али поново од средине четвртине српски представник прави разлику.

Предност Звезде је у једном тренутку била +17 кошева разлике, 48:31. Ипак, у последња два минута нису постигли кош и Панатинаикос је на петнаестоминутну паузу отишао са једанаест поена заостатка – 48:37.

У трећој четвртини играла се лоша кошарка, екипе су постигле по свега девет поена и у последњу деоницу ушло се са истом разликом као на полувремену – 57:46.

Четврта деоница донела нам је много узбуђења. Панатинаикос је успевао да одржи пристојну разлику и да најаве преокрет у своју корист.

На срећу навијача Звезде то се није десило. Недовић је на 20 секунди до краја, при резултату 70:68, изгубио лопту и ПАО је морао да направи фаул. Волден је убацио оба бацања, потом и Давидовац, те ПАО није успео да преко Недовића на време шутне лопте и евентуално избори продужетак – 74:71.

Дејан Радоњић, нови стари тренер Црвене звезде, остварио је прву победу на клупи клуба са Малог Калемегдана у свом другом мандату. Утакмица је подсетила на оне старе, мечеве када су у Београду падали европски великани.

Црвена звезда годину завршава победом, шестом у Евролиги ове сезоне, што је ставља на 15. место, док је Панатинаикос једну позицију испод, са победом мање.