Mesto za reklamu
  1. 11. 2021.

Било је драматично, али су наши кошаркаши успели да савладају Летонију резултатом 101: 100.

Ово је била утакмица каква одавно није виђена. Пуна неизвесности, драматичних ситуација, речју прави спектакл.

После прве четвртине Летонци воде 33:28. На полувремену Летонија је такође водила са 56:52. Тек после После три четвртине Србија је водила са 77:75

Летонија је потом водила најпре са 86: 79, па затим и са  93:88

Како се утакмица ближила крају неизвесност је била све већа. Било је много изједначења, нерешених резултата који су с врло брзо мењали. Било је и  96:96

До краја меча остало је 65 секунди, а напад за Летонију после тајм-аута.

Ново изједначење било је и на самом крају.

Србија је имала 11 секунди за напад.

Ломаж погађа два слободна бацања и доноси изједначење Летонији 100:100.

После Пешићевог тајм-аута “орлови” ће имати 11 секунди за напад.

Марко Јагодић-Куриџа фаулиран је на две и по секунде пре краја меча – искусни крилни центар погодио је прво, а онда и намерно промашио друго слободно бацање.

И кошаркашка репрезентација Србије, на челу са новим селектором Светиславом Пешићем, савладала је Летонију 101:100, на старту квалификација за Светско првенство 2023. године.