Mesto za reklamu
  1. 07. 2021.

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Порторика у полуфиналу квалификационог турнира за Олимпијске игре. Наш тим  ће се за пласман на Игре борити против Италије у недељу.

Србија је одиграла вероватно најбољи меч у досадашњем току квалификационог турнира.

Изабраници Игора Кокошкова су били у потпуној контроли резултата већи део меча и заслужено славили.

Порторико је за нијансу боље отворио меч, бар у нападачком смислу, пошто су водили са 5:0 и потом 17:11.

Ипак, Србија је брзо ухватила прикључак и како је време одмицало, долазила до своје препознатљиве игре.

До краја прве четвртине, наши играчи су преузели вођство и први део меча добили са 28:26.

У других десет минута Србија је значајно побољшала игру. Порторико је знатно теже долазио до поена, а са друге стране Србија почела да погађа са дистанце.

Захваљујући доброј завршници друге четвртине, Србија на паузу за полувреме односи двоцифрену предност – 51:40.

У другом полувремену, а поготово у последњој четвртини, отпор Порториканаца је слабио, што је наша селекција знала да користи и из минута у минут повећава максималну предност.

Србија је мирно и са великом разликом привела меч крају и тако изборила пласман у финале квалификационог турнира.

У утакмици за пласман на Олимпијске игре, Србија ће играти против селекције Италије. Тај меч игра се у недељу у дворани “Александар Николић” од 20.30. Италија је до финала дошла захваљујући победи над Доминиканском републиком.