Mesto za reklamu
  1. 02. 2022.

Пост ковид синдром, о којем се у последње време говори једнако често, као и о вирусу, углавном траје месец и по дана након прележане болести, а многи се са тегобама тешко носе. Зато је важно да се након излечења не враћамо одмах пређашњим навикама, већ да то чинимо постепено – поручује РТВ.

Ако након прележаног коронавируса имате проблем са замарањем, деменцијом, губљењем чула или срцем могуће је да се ради о томе. Према речима лекара, то није разлог за панику, али јесте за правовремену реакцију.

Уколико то замарање дуже траје, уколико пацијент осети да му прескаче срце, треба да се јави свом кардиологу, треба да се уради један ЕКГ или 24 часовни холтер мониторинг јер нису чести поремећаји ритма који се јављају, а успешно се лече.

Како би се пост ковид синдром избегао или умањио, важно је да се особа уобичајеним активностима враћа постепено и да ослушкује организам. То понекад може потрајати месецима, али спречава даље компликације, јасни су у ставу лекари

Појаве тромбоза и венских болести , чак и у здравим крвним судовима изненадиле су и лекаре, али након дужег рада са пацијентима, утврђени су фактори ризика које посебно у време пандемије треба имати на уму.

Ковид 19 на почекту пандемије сматрао се респираторним вирусом, док је сада познато да се кашљем он шири по плућима, пролазећи затим кроз крвне судове, делујући бурно на организам, а његове материје токсично на органе.. Зато подсећамо на то да не треба негирати постојање пост ковид синдрома и да нездраве навике, као факторе ризика и успориваче опоравка , треба искоренити, по могућству све – поручују лекари које је окупио РТВ.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here