Mesto za reklamu
  1. 01. 2021.

Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Дарија Кисић Тепавчевић изјавила је да је Кризни штаб на данашњој седници одлучио да досадашње мере остану на снази до даљег, додавши да је, такође, процењено да нема препрека за наставак школске године од 18. јануара.

Кисић Тепавчевић је у изјави новинарима, након седнице Кризног штаба за сузбијање заразне болести COVID-19, пренела да се одлука о задржавању мера односи на обавезан ПЦР тест за улазак у земљу, као и на рад угоститељских објеката до 20 часова.

Она је објаснила да су услови такви да нема препрека за наставак школске године од 18. јануара и да ће се наставити похађање наставе у основним и средњим школама по динамици каква је била пре распуста.

Неће бити организованог дочека српске Нове године, истакла је министарка и најавила и да ће, с обзиром на пад учесталости оболевања, Институт “Бањица” почети да ради у нековид режиму.

Што се вакцинације тиче, она иде својим несметаним током, истакла је Кисић Тепавчевић, додавши да су у Србију данас стигле додатне количине вакцина компаније “Фајзер”.

Према њеним речима, та вакцина ће долазити сваке недеље, а вакцинација ће бити настављена по приоритетима.

Постоје детаљни планови за вакцинацију и, у зависности од расположивих количина и епидемијске ситуације у наредном периоду, сви који се пријаве биће обавештени где и када да се јаве, објаснила је министарка, изразивши уверење да ће све функционисати тако да не буде редова и чекања и да се вакцинација спроведе у најкраћем временском року.

Она је истакла и да је тренд оболевања и умирања у односу на пре неколико недеља у паду, али и подсетила и на то да су бројке и даље изузетно високе, јер сваки дан пар десетина грађана изгуби битку са коронавирусом, што значи да не сме бити опуштања.

Упитана да ли ће бити неке анализе како би се утврдило како је и зашто дошло до високог броја преминулих здравствених радника, Кисић Тепавчевић је рекла да је губитак сваког живота велики губитак за све, те да се раде анализе и процењују ризици и разлози за најнеповољније исходе који су се десили.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here