Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Одбојкашка репрезентација Србије поражена је у Берлину од Француске са 3:0 (21:25, 21:25, 22:25) по сетовима на старту квалификационог турнира за Олимпијске игре. Наредни меч “орлови” играју против Низоземске у понедељак од 14 часова.

“Орлови” су поражени на старту квалификационог турнира за Олимпијске игре од селекције Француске, која је у већем делу меча била боља.

Французи су боље ушли у меч и већ у првом сету показали квалитет. Након одмеравања снага, противник наше селекције стекао је велика четири поена предности. Србија је на крилима Петрића успела да изједначи, али потом и попусти у финишу првог сета, који припада Французима – 25:21.

Други сет је оно за чим изабраници Слободана Ковача могу, и треба, да жале.

Србија је фантастично реаговала након првог сета и много енергичније отворила други. Наши репрезентативци стекли су шест поена разлике. Ипак, Французи су ушли у ритам, направили серију, заиграли знатно боље и стигли до изједначења. То им је донело психолошку предност, коју су уз добар блок и мудро тражење челенџа искористили у завршници сета, који су такође добили са 25:21.

Највећа борба гледала се у трећем, испоставило се последњем сету. Обе екипе нису успевале да направе осетнију разлику, Србија је константно била у предности, али она није износила више од два поена. Уследила је борба за сваку лопту у финишу сета, а у таквој ситуацији боље се снашао противник, који са 25:22 затвара меч и уписује прву победу.

Фантастичан меч одиграо је одбојкаш Француске Жан Патри, који је задавао велике проблеме нашим одбојкашима и који је проглашен за играча сусрета.

Селектор одбојкашке репрезентације Србије Слободан Ковач оценио је да је пораз од Француза 3:0 на старту квалификација за ОИ заслужен и поручио да ће екипа учинити све да добије преостала два меча и остане у игри за полуфинале.

Србија наредни меч игра Групе Б игра у понедељак против селекције Низоземске. Након тог сусрета следи дан паузе, па потом окршај са Бугарском.

Нашој селекцији неопходне су две победе, како би обезбедила играње у наредној фази такмичења.

У другој групи састају се Немачка, Белгија, Словенија и Чешка.

Пласман у полуфинале избориће по две првопласиране селекције из обе групе, а визу за Токио само победник турнира.

„Српска стварност“

 

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here