Mesto za reklamu
  1. 09. 2020.

Фудбалери Партизана савладали су у гостима молдавску екипу Сфинтула са 1:0, након продужетака. Једини гол на мечу постигао је Натхо у 104. минуту из пенала. Српска екипа пласирала се у треће коло квалификација за Лигу Европе, где ће се састати са екипом Шарлроа у Белгији.

Црно бели су уз доста муке надиграли молдавски Свинтул у Кишињеву, али оно најважније је да су елиминисали молдавског ривала и наставили поход ка групној фази Лиге Европе.

Сфинтул је иако слабија екипа и аутсајдер у дуелу са Партизаном, поражен тек након продужетка, голом из пенала.

Од самог старта Партизан је наметнуо своју игру која је била углавном изводила на половини Сфинтула. Молдавци су се вешто бранили и није било погодака.

Партизан је пробао на разне начине да пробије дефанзивни бедем ривала, али то није дало резултат.

У другом делу меча растао је и притисак, што се осетило у редовима српске екипе, која је безуспешно покушавала да оправда статус боље екипе. Промене резултата у регуларном делу меча није било, па је сусрет продужен.

1. минут, био је одлучујући за победу Партизана. Лутовац је оборен у противничком шеснаестерцу, након центаршута Урошевића, а судија Фришер показао је на белу тачку.

Натхо, је био прецизан и  донео је својој екипи  победу и пласман у треће коло квалификација за Лигу Европе.

Партизан у наредној фази игра против екипе Шарлроа из Белгије, а тај меч на програму је у четвртак 24. септембра.  Партизан ће и у трећем колу квалификација бити гост.