Mesto za reklamu
  1. 10. 2019.

Новак није успео да се пласира у своје девето узастопно полуфинале на “Ролеx Схангхаи Мастерс”-у и приближи се на два корака од одбране титуле. Први фаворит у Шангају је у четвртфиналу после преокрета поражен од седмог тенисера света Стефаноса Циципаса резултатом 6:3, 5:7, 3:6 након два часа и два минута игре.

Новак није успео да се пласира у своје девето узастопно полуфинале на „Ролеx Схангхаи Мастерс“-у и приближи се на два корака од одбране титуле.

Први фаворит у Шангају је у четвртфиналу после преокрета поражен од седмог тенисера света Стефаноса Циципаса резултатом 6:3, 5:7, 3:6 након два часа и два минута игре.

Новак је у дуел ушао по њему већ познатом азијском рецепту. Одузео је сервис Грку на самом старту и захваљујући истом дошао до првог сета резултатом 6:3.

Тенисери су током другог сета били сигурни на свој сервис. Ипак, Новак је био први који је попустио у дванаестом гему и дозволио Циципасу да дође до првог брејка у сусрету који је после 5:7 значио и изједначење у сетовима.

Пораст броја грешака Новака и одличан ритерн Циципаса у трећем сету донели су Грку одлучујући брејк у четвртом гему.

„Нисам био довољно агресиван. Давао сам му превише времена да може да диктира игру из позадине и заслужено је победио. Одиграо је на високом нивоу, био сјајан после сервиса. Подизао је ниво сервиса и имао агресиван први ударац у размени“, рекао је Новак.

Статистика: ас поени (8-11), двоструке сервис грешке (2-3), директни поени (28-34), неизнуђене грешке (26-22), број освојених поена (83-85).

Пред Новаком су две недеље паузе након којих ће наступити на „Ролеx Парис Мастерс“-у (28. октобар – 3. новембар), који је последњи турнир из Мастерс категорије у 2019. години.

Српски тенисер је пре дванаест месеци поражен у финалу Париза од Руса Карена Качанова, због чега му предстоји одбрана 600 АТП поена. Претходно је овај турнир освајао четири пута.