1. 12. 2020.

Женска рукометна репрезентација Србије сјајном игром у последњих 5 минута успела је вечерас да савлада рукометашице Холандије са 29:25 у мечу првог кола Групе Ц на Европскoм првенству које се одржава у Данској.

Била је то сјајна игра обе екипе.  Холандија је чврстом одбраном успела да у првом полувремену надигра наше рукометашице. Сјајна је на голу била Тес Вестер која је додатно пореметила самопоуздање репрезентативки Србије. Поред слабије игре у нападу, на нашу селекцију је деловала и повреда Андрее Лекић, која је са сузам у очима изнета ван терена.

Холандија је на крају првог полувремена била успешнија. Резултат је био 15:9.

У другом полувремену наш селектор се определио да игра са седам играчица у нападу. То је резултирало са два више постигнута гола наше селекције и смањена је предност противница на четири гола.

У 40 минуту Холанђанке су водиле са 20:16, а 8 минута касније, водиле су са једним голом разлике, а већ у 50 том минуту наше играчице су повеле са 23:22.

Резултат се потом смењивао, час у корис нашег тима, час у корист Холанђанки. Наше користе грешку противница и долазе до два гола предности.

Међутим, у 55 минути дошло је до новог изједначења: 24:24. Затим смо имали два, па потом и три гола предности и на крају коначан резултат био је 29:25 за Србију.

У нашој селекцији Крпеж-Слезак је постигла четири гола, Лекић и Јањушевић по два, а Радосављевић један.

Андреа Лекић је приликом једног скока повредила десну ногу и носилима је изнета са терена. највероватиније је у питању била повреда Ахилове тетиве. Био је то велики хендикеп за нашу селекцију.

Немачка – Норвешка 23:42

Рукометашице Хрватске савладале су Мађарску са 24:22, у првом колу Групе Ц на Европском првенству у Данској.

Наше рукометашице су добиле дозволу да вечерас играју против Холандије, јер је меч био одложен због обавезног тестирања на ковид 19. Резултати су саопштени јутрос и све тестиране играчице су биле негативне.