Mesto za reklamu
  1. 12. 2019.

Рукометашице Србије су савладале селекцију Словеније 29:27 у врло драматичној утакмици и као трећепласиране у групи А пласирале се у наредну фазу Светског првенства у Јапану.

Изабранице Љубомира Обрадовића овим тријумфом остале су у игри за пласман на Олимпијске игре.

Српске рукометашице су успеле да начине играчки и резултатски преокрет у мечу са Словенкама и дођу до победе која их води у наредну фазу такмичења у којој ће снаге одмеравати дванаест најбољих селекција.

Рукометашице Србије су лоше ушле у меч у коме до скоро деветог минута нису постигле погодак, дозволивши Словенкама да остваре предност од четири гола. Ипак од средине поливремена појачавају темпо, да би у финишу дошле до изједначења а потом и завршиле полувреме са једним голом предности.

У наставку меча, уз пар одличних одбрана нашег голмана Томашевићеве, успевају да увећају предност која их води до коначне победе и пласмана међу дванаест најбољих селекција на Светском првенству у Јапану.

У тиму Србије најефикасније у нападу су биле Слађана Поп Лазић и Јелена Лавко а допринос нашег голмана Катарине Томашевић је био изузетан.

У селекцији Словеније најефикасније су биле Грос и Станко.

Из групе А у наредну фазу Светског првенства, уз тим Србије, иду селекције Норвешке и Холандије. Српкиње су сакупила шест бодова у групној фази, али даље не преносе ниједан бод, јер су савладале екипе које су завршиле такмичење.