Mesto za reklamu
  1. 01. 2022.

Рукометаши Француске убељиво су савладали Србију са 29:25 (16:7) у мечу последњег кола Групе Ц Европског првенства, која је одиграна у Сегедину. Репрезентација Србије је са једном победом и два пораза завршила учешће на првенству.

Французи су показали да су тренуто квалитетнија селекција и заслужено победили. Поред Француске из Групе Ц у наставак такмичења пласирала се и Хрватска.

Изабраници Тонија Ђерона одиграли су слабу утакмицу у којој им је била потребна победа за пласман у наредну фазу шампионата Европе.

Бриљирао је голман Венсан Жерар, затим су се разиграли и остали рукометаши Француске и Србија се брзо нашла у великом заостатку.

Ређале су се грешке наших  рукометаша, Триколори нису спуштали гас и на полувреме се отишло са великих +9 Француске, 7:16.

У наставку утакмице наши рукометаши заиграли су боље, али то је мало и до тога што је Француска успорила.

Предност олимпијских шампиона није много расла од оних девет голова на полувремену, штавише на крају је било „само“ – 4.

Рутински су одржавали предност и Србија се поразом опростила од Европског првенства.

Најефикаснији код Србије био је Богдан Радивојевић са седам голова, а пратили су га Кукић и Марсенић са четири.

У победничком тиму Меа је постигао шест голова, Мем пет, а Лене и Мине по два гола.

„Орлови“ ниједном нису били близу противнику, од старта меча актуелни олимпијски шампиони наметнули су свој ритам и наши рукометаши нису успели да парирају.