Mesto za reklamu
  1. 01. 2022.

Рукометна репрезентација Србије убедљиво је савладала селекцију Украјине са 31:23 у мечу првог кола Европског првенства.

Изабраници Тонија Ђироне сјајно су отворили Европско првенство у рукомету.

За разлику од прошлог Европског првенства , када је Србија поражена на старту од Белорусије, овога пута су наши играчи сјаном игром од првог до последњег минута меча убедљиво победили тим Украјине.

Украјина није имала снагу и умеће да одговори игром веома расположеној Србији, која је од уводних минута стекла предност и постепено се одвајала.

Србија је осетну разлику направила сјајним одбранама Бомаштара на једној, а потом головима Кукића на другој страни.

Наша селекција је на полувреме отишла са шест голова предности, а у другом делу утакмице је потпуно надиграла противника.

Кукић је меч завршио са седам голова, због чега је проглашен за најбољег појединца сусрета.

На најбољи могући начин је наша селекција започела учешће на овогодишњем Европском првенству.

Убедљивом победом над Украјином у првом колу у Сегедину, наши играчи су стекли самопоуздање која ће им сигурно значити у наредним утакмицама.

Србија се у оквиру Групе Ц састаје још са Хрватском и Француском. Наредни меч “орлови” играју за два дана, када се састају са Хрватском.