Mesto za reklamu
  1. 09. 2020.

Фудбалери ТСЦ-а из Бачке Паланке трагично су окончали историјски меч одигран у Сенти,  на међународној сцени, пошто су поражени од румунског великана ФЦСБ после продужетака и пенала – 4:5 (6:6, 4:4, 2:1).

Све су имали у окршају са корона вирусом десеткованом екипом ФЦСБ-а, и игру и вођство од 2:0 до 25. минута, али су серијом грешака сами себе довели у безизлазну ситуацију, из које су се извукли, али и изазвали на крају, после чудесног меча, 12 голова и 120 минута велике борбе, елиминацију из квалификација за Лигу Европе.

Елиминацију коју по карактеру који су показали, поготово са два играча мање на овом мечу, можда и нису заслужили, али фудбал је често суров и то је лекција коју је научио ове вечери у Сенти тим Золтана Сабоа.

За неутралне љубитеље фудбала ово је била вероватно најбоља утакмица овог четвртка у другом по јачини УЕФА такмичењу у којој је румунски великан ФЦСБ савладао ТСЦ после продужетака и пенала – 4:5 (6:6, 4:4, 2:1).

Потребно је истаћи да су момци из Бачке Тополе одиграли невероватно храбар меч и са деветорицом се борили до последњег судијског звиждука, а у два наврата – са два играча мање – успевали да изједначе само минут након што су примили гол, те имали и прилику да победе.

Утакмица другог кола квалификација за Лигу Европе, између ТСЦ- а и румунског ФЦСБ-а, започела је после тешких мука, тек пошто је румунски тим успео да окупи довољно  здравих играча. Екипа је успела да састави тим од 14 играча, што је по правилима Уефе било довољно за меч.

Неки чланови екипе ФЦСБ, међу којима и поједини играчи, као и чланови стручног штаба који су јуче били тестирани на Ковид 19 били су позитивни су, па нису могли  да учествују у овој утакмици.

Раније током дана саопштено да је укупно деветорица фудбалера румунског тима позитивно на коронавирус, као и главни тренер Антон Петреа, као и још петорица чланова стручног штаба.

ФЦСБ ће у наредном колу играти против Либереца, док је ТСЦ завршио први излазак у Европу у историји клуба.