1. 10. 2020.

Новак Ђоковић савладао је  Шпанца Пабла Карења-Бусте sa 3:1. Дуел се играо на стадиону Филип Шатрије. Пета победа у Паризу донела је Новаку пласман у десето полуфинале Ролан Гароса у каријери.

Први фаворит последњег грен слема у 2020. години је у четвртфиналу после преокрета савладао Шпанца Пабла Карења Бусту (17) резултатом 3:1, по сетовима 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Сцене са почетка меча и Новакови болови у врату нису били ни мало пријатни за видети у овако важном дуелу. Карењо Буста је у петом гему направио брејк, да би потом нашем играчу била указана медицинска помоћ. Новак је у осмом гему вратио брејк, изједначио на 4:4, да би у следећем поново претрпео губитак сервиса. Нажалост, Карењо Буста је материјализовао ову предност и после 50 минута повео са 1:0.

Новак се у другом сету много боље осећао на терену, направио два брејка (четврти и осми гем) и после 6:2 изједначио на 1:1.

И трећи сет почео је добро за српског тенисера. После брејка у другом гему, Новак је на свој сервис дошао до 3:0. Вратио се Шпанац у петом гему, а затим поравнао на 3:3. Након што је у следећем спасио једну брејк лопту, Новак је у осмом гему дошао до брејка који му је након сервис гема донео 2:1 у сетовима.

Ни четврти сет није био ништа мање узбудљивији од претходних. Новак је током прве половине овог периода игре пропустио пет брејк лопти, да би у чувеном, седмом гему дошао до кључног брејка, који му је три гема касније донео победу.

Сусрет је трајао три часа и 10 минута.

Грчки тенисер Степанос Циципас биће Новаков ривал у борби за финале на Отвореном првенству Француске. Циципас, који је постављен за 5. носиоца у Паризу, у четвртфиналу је надиграо 13. носиоца Андреја Рубљова резултатом 3:0. Новак у окршајима против Грка води 3-2.

Полуфинални дуели на програму су у петак.

Новак Ђоковић и Пабло Карењо-Буста.су се састали до сада четири пута и Новак је водио досада  са 3-1 у победама, пошто је чувени окршај са недавно завршеног Ју-Ес опена отишао на конто Карења Бусте. Тачније, тај окршај није одигран до краја, пошто је Ђоковић, након што је погодио линијског судију лоптицом у финишу првог сета, дисквалификован са турнира у Њујорку. Сада Новак води у победама са 4:1.