1. 05. 2021.

Новак Ђоковић победио је Шпанца  Алехандра Давидовича Фокина у осмини финала са 6:2 и 6:1 и пласирао се у четврт финале Мастерса у Риму.

Ђоковић брзо и лако до четвртфинала у Риму. После дела уједнаене игре Новак је преузео је контролу, напрвио брејк у шестом гему за 4:2, а онда га је ”потврдио” у наредном на свој сервис…

Уз мале проблеме у финишу, где је шпански тенисер показао одличну игру, Новак осваја и други сет са 6:1 и побеђује резултатом 2:0 у мечу који му је обезебдио место међу осам најбољих у италијанској престоници.

Ђоковић и Давидович Фокина су се састали први пут у каријери, а победник Ђоковић  ће у четвртфиналу играти са Циципасом.

Новак Ђоковић сазнао је име противника у четвртфиналу Рима, пошто је Стефанос Циципас победио Матеа Беретинија са 7:6, 6:2, после једног часа и 37 минута борбе. Рецимо и да је руски тенисер Аслан Карацев доживео неочекиван пораз од Американца Рајлија Опелке.

Подсетимо, Ђоковић брани титулу у Риму из прошле године, а после Италије ће заиграти и на Србија опену 2, пред одлазак на Ролан Гарос.