Mesto za reklamu
  1. 05. 2022.

Новак Ђоковић је у драматичном мечу игубио од Надала у 59. међусобном дуелу 1:3 (2:6, 6:4, 2:6, 6:7/4:7/). Надал се пласирао у полуфинале Ролан Гароса и наредни противник му је Зверев. Наставља поход на 14. Трофеј.

Новак се на старту меча мучио да пронађе своју игру. Сервис га није служио, а грешке су се низале. Са друге стране, Надал је од првог поена играо ризично, био агресиван и подизао ниво игре како је сусрет одмицао. Први брејк Шпанац је зарадио у првом гему. Исти је удвостручио у петом и после 52 минута игре први сет освојио резултатом 6:2.

Ситуација на терену није била пријатна ни на почетку другог сета. Надал је у уводном гему искористио седму брејк лопту, а затим поново дошао до два брејка предности за 3:0. Новак у следећем гему коначно одузима сервис Надалу, показује осмех на лицу и најављује преокрет. У маратонском шестом гему (17 минута) је реализовао пету брејк лопту, вратио други брејк и изједначио на 3:3. Новак је у тим тренуцима деловао незаустављиво. При вођству од 5:4 најбољи тенисер света прави нови брејк и после невероватних 88 минута долази до 1:1 у сетовима.

Бранилац титуле у трећем сету није успео да одржи игру из другог и поново пролази кроз исти сценарио као у првом. Два пута губи сервис и Надал после 41 минута поново води.

Новак је у четвртом сету прекинуо „традицију“ из прва три у оквиру којих је Надал долазио до двоструког брејка. Сада је српски тенисер био тај који је први одузео сервис ривалу и током већег дела сета држао предност. Иако је водио 5:2, поново је дошло до осцилација. Новак је повећао број грешака, дозволио Надалу да се врати и изједначи на 5:5. Шпанац је мање грешио у тај-брејку и заказао полуфинални окршај против Немца Александера Зверева (3).

“Веома тежак и узбудљив меч, Новак је један од најбољих тенисера у историји, играти против њега увек је изазов, сјајан меч, а да бисте га победили морате играти најбољи тенис од првог поена до последњег”, рекао је Надал.

Он је имао предност у сетовима, али је губио у четвртом и суочавао се са две сет лопте, када је публика потпуно стала на његову страну и помогла му да преокрене.

“Магично вече за мене, јако сам срећан због тога. Хвала публици, ово је најважнији терен у мојој каријери, осећам љубав свих овде у Паризу”, истакао је Надал, којег сада још две победе деле до 14. трофеја на Ролан Гаросу.

Ђоковић је истакао да је Рафа потпуно заслужено победио. Следећи противник Надалу биће Александер Зверев, који је елиминисао Карлоса Алкараза.

Надал је победом над Новаком смањио вођство српског тенисера у међусобним дуелима на 30-29.

Следећи Новаков турнир биће трећи грен слем сезоне, Вимблдон, који ће се од 27. јуна до 10. јула одиграти у Лондону.

Прошле године Новак је у финалу Вимблдона савладао Матеа Беретинија резултатом 6:7, 6:4, 6:4, 6:3 и освојио 134. издање најпрестижнијег тениског турнира.