Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Тениска репрезентација Србије изједначила је против Француске на 1:1 у другом колу А групе АТП купа у Бризбејну. Након пораза Лајовића изједначење Србији донео је Новак Ђоковић победом над Гаелом Монфисом 6:3, 6:2 Победника овог дуела одлучиће меч дублова.

Први рекет Србије донео је изједначење нашој репрезентацији у дуелу против Француске у Бризбејну.

Теже него што резултат говори наш тенисер је дошао до победе у мечу против Гаела Монфиса. Имао је Француз прилике у првом сету али је Новак још једном показао велику менталну снагу и на крају заслужено славио.

Француз је имао девет брејк прилика , од чега седам у првом сету, али ниједну није успео да искористи. Наш тенисер имао је максималан учинак – три од три.

“Излазите на терен а знате да вас очекује много размена, велики борац са друге стране мреже. Против Гаела никада није лако. одиграо је одличан меч и желим му све најбоље у наставку сезоне”, рекао је Ноле после меча.

Претходно, вођство Французима донео је Беноа Пер победом против Душана Лајовића са 6:2, 6:7 (6:8), 6:4.

После два меча резултат је нерешен па ће победник бити одлучен после дуела дублова у ком би за нашу репрезентацију требало да наступају Новак Ђоковић и Виктор Троицки против Николе Мауа и Едуар Роже-Васлана.

Србија последњи меч у групи игра у среду рано против Чилеа.