Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Никола Јокић остварио је рекорд каријере постигавши 47 поена у победи Денвера над Атлантом 123:115. Невероватну партију српски центар допунио је са осам скокова, пет асистенција и две украдене лопте.

Нагетси су на крилима маестралног Николе Јокића забележили у Атланти 25. победу у сезони и чврсто држе другу позицију на Западу (25-11).

Српски центар је већ у првој четвртини најавио сјајно вече постигавши 18 поена (три тројке). До краја меча Јокић је убацио 47 поена (16/25), осам пута је био највиши у скоку, и уз пет асистенција и две украдене лопте убедљиво понео епитет најбољег играча на мечу.

Никола, за 37 минута колико је провео на терену, није имао нити једну изгубљену лопту!

Српски ас на овој утакмици поставио је још један лични рекорд – до полувремена је постигао 27 кошева, уз сјајних 64 процената успешности. Из игре је шутирао 16/25, тројке 4/8, а слободна бацања 11/16.

Претходни рекорд Јокић је (41 поен) Јокић је остварио у зезони 2017/18, у победи свог тима 112:104 над Бруклин нетсима.

Подршку је имао у Вилу Бартону који је убацио 28 поена уз девет скокова. Џамал Мари је додао 16 , а Монте Морис 14 поена. У редовима Хоукса истакао се Тре Јанг са 29 поена и 12 асистенција.

Амерички новинар упитао је Јокића после меча да ли је данас Божић у Србији, честитавши му уз “Мери Кристмас” на шта му је Никола одговорио са “Христос се роди, тако ми кажемо”.