- 05. 2022.
У Србији су до данас регистрована 2.007.554 случаја заразе, преминуло је 16.007 пацијената, а стопа смртности је 0,8 одсто. Од почетка пандемије обрађена су 9.504.063 теста.
Према последњем пресеку, у Србији је за 24 сата од ковида 19 преминуле 3 особе. Потврђена су 463 нова случаја заразе коронавирусом, од 6.888 тестираних узорака.
Преминуо је исти број људи као претходног дана. Најтежих пацијената – на респираторима је више него претходног мерења, а више је и заражених него претходног дана. Истина и нешто је више тестираних. На болничком лечењу је мање 12 пацијената. Подаци су нажалост и даље забрињавајући. Вирус – Омикрон, који је доминантан и чије последице могу да буду и кобне, на срећу не оставља одмах тешке последице. Неки заражени чак и одмах не осећају симптоме, али се оне касније ипак могу манифестовати. Препорука, која више није обавеза, јесте да се у најделикатнијим ситуацијама мере заштите користе. Озбиљни епидемиолози сугеришу да их примењујемо, јер ћемо тиме заштитити себе, ближње и све друге.
„Српска стварност“















