Mesto za reklamu
  1. 09. 2020.

Од почетка пандемије коронавируса, у свету је заражено више од 25,9 милиона људи, а од последица заразе преминуло је преко 861.000. Од ковида 19 опоравило се готово 18.200.000 оболелих.

Сједињене Америчке Државе имају највећи број заражених – преко 6.257.000, као и највећи број преминулих од последица инфекције – 188.900 људи, наводи портал worldometers.info.

Према последњим подацима, у Русији је у протекла 24 сата потврђено још 4.729 случајева коронавируса, а укупан брпој инфицираних престигао је милион, саопштено је у Москви. Од коронавируса умрле су још 123 особе, а укупан број умрлих од почетка пандемије је 17.299, преноси агенција Тас. Укупан број заражених прибилижио се броју од 600.000, а од почетка пандемије преминуло је 64.414 људи.

Мексико је по броју инфицираних на осмом месту у свету, а по броју смртних случајева од корона вируса на четвртом, после САД, Бразила и Индије.

Индија бележи благи пад броја новоинфицираних – 69.921, што је најмањи раст у последњих шест дана. Укупан број инфицираних достигао је 3,69 милиона. Индија већ више од три недеље сваки дан има највећи број новоинфицираних у свету.

Број новозаражених у Француској опет је био близу пет хиљада (4.982), док је од последица инфекције ковидом 19 преминуло 26 особа.

У региону БиХ и Хрватска бележе 270, односно 146 новоинфицираних. Северна Македонија пријавила је још 115 случајева коронавируса, а Црна Гора 82.

У Холандији највише нових случајева од средине августа

У последња 24 сата у Холандији је су забележена 734 случаја заразе коронавирусом, што је највећи број заражених у једном дану од средине августа, пренео је Ројтерс.

Италијански министар: Могуће да прве дозе вакцине буду на тржишту до краја године

Прве дозе потенцијалне вакцине против коронавируса британског произвођача “Астразенека” могле би да се нађу на тржишту до краја године, рекао је министар здравља Италије Роберто Сперанца.

Северна Македонија: Нових 145 случајева, двоје преминуло

У Северној Македонији у протекла 24 сата регистровано је 145 новозаражених коронавирусом, док је двоје пацијената преминуло, преносе македонски медији.

У последња 24 сата регистровано је и 216 лица која су излечена.

Од почетка епидемије у тој земљи регистровано је укупно 14.600 оболелих, од којих је до сада 11.741 особа оздравила.

До сада је од последице вируса преминуло 606 пацијената.

Тренутно су активна 2.253 случаја.

(Танјуг)

У аустралијској држави Викторији продужено ванредно стање

Аустралијско жариште коронавируса држава Викторија продужила је данас ванредно стање за још шест месеци.

Горњи дом парламента државе Викторије донео је закон са 20 гласова “за” и 19 “против” којим је продужено ванредно стање, чиме су појачана овлашћења владе за доношње ограничења везана за пандемију.

Влада је желела да ванредно стање буде продужено на годину дана, пренео је АП.

Државно Министарство здравља саопштило је да је у протекла 24 часа забележено 90 новозаражених од корона вируса и шест смртних случајева.

То је пораст у односу на јучерашњи дан када је број новозаражених износио 70.

Током претхдоних седам дана број новооболелих је пао на двоцифрену бројку и просечно је износио 95, док је у претходним седмицама износио просечно 175 новозаражених дневно.

(Танјуг)

У Индији поново више од 78.000 новозаражених

Индија је у последња 24 сата потврдила 78.357 нових случајева коронавируса, што је близу прошлонедељног рекордног дневног броја новозаражених у свету од почетка пандемије, када је забележен 78.761 нови случај.

Тиме је укупан број заражених у тој земљи порастао на више од 3,7 милиона, преноси АП.

У протеклом дану забележено је и 1.045 смртних случајева, па је укупан број преминулих сада 66.333.

Индија у протекле три недеље пријављује највеће дневне билансе броја новозаражених у свету, а тестрирања је повећала а скоро 100.000 дневно, али стручњаци сматрају да то није довољно.

Упркос лошој ситуацији у тој земљи је почело ублажавање мера, како би се помогло економији.

(Танјуг)

У БиХ 284 новозаражена и седам преминулих

У Босни и Херцеговини потврђена су 284 случаја заразе коронавирусом и седам преминулих пацијената.

Од тога су у Федерацији БиХ 238 случајева и четири преминуле особе, а у Републици Српској 43 новозаражене особе и три смртна случаја.

У претходна 24 сата у БиХ је тестирано 2.048 узорака.

Од почетка пандемије укупно су тестирана 190.763 узорка и коронавирус је потврђен у 20.518 случајева.

Преминуло је укупно 627 особа, док се 13.626 особа опоравило.

На подручју Брчко дистрикта до сада је пријављено 289 случајева заразе, а од почетка епидемије преминуло је 18 особа.

(Танјуг)

У Бугарској 188 новозаражених, преминуло 13 особа

Власти у Бугарској су у поселдња 24 сата потврдиле 188 нових случајева коронавируса, а преминуло је 13 особа, објављено је на владином сајту за праћење епидемије.

Kако се наводи, у том периоду тестирана су 6.784 узорка.

У Бугарској је тренутно активно 4.197 случајева, преноси БТА.

Од почетка епидемије заражене су 16.454 особе, од којих су 642 преминуле.

(Танјуг)

Словенија: Највиши дневни раст оболелих од 1. јуна

У последњих 24 часа у Словенији је од 1.608 тестираних утврђено још 55 нових случајева заразе, наводи се на Твитер налогу владе те земље.

То представља највиши дневни раст инфекција од 1. јуна.

Једна особа је преминула од последица ковида 19.

Хоспитализовано је 26 оболелих, од који је четворо у једници интензивне неге.

Русија: Инфицирано скоро 5.000 људи

У Русији је у последњих 24 сата регистровано 4.852 случаја коронавируса, чиме је укупан број заражених прешао 1.005.000, пренела је агенција Тас.

Пријављено је и 115 преминулих, што је мање него претходог дана када је од последица ковида 19 преминуло 123 пацијента, саопштио је кризни штаб.

Укупно је у Русији 17.414 жртава ковида 19.

До сада се опоравило 5.464 оболелих.

У Хрватској 311 новозаражених и четворо преминулих

Национални штаб цивилне заштите Хрватске саопштио је да је у тој земљи у последња 24 сата забележено 311 нових случајева коронавируса и четири преминула пацијента од последица ковида 19.

Kако је наведено на конференцији за новинаре, вирус је тренутно активан код 2.566 особа, а од почетка епидемије регистровано је 10.725 случајева.

Тестирано је укупно 175.346 особа од почетка епидемије, у протекла 24 сата 4.122 особе.

Од почетка пандемије у Хрваткој је преминуо 191 оболели од ковида 19.

Уведене су нове мере на Пожешко-славонску жупанију – ограничавају се свадбене свечаности и приватна окупљања.

(Танјуг)

У Шкотској забрањено окупљање по кућама

Шкотске власти забраниле су окупљања по кућама у Глазгову и два оближња округа због пораста броја заражених коронавирусом.

Од уторка у поноћ 800.000 становника Глазгова, Вест Данбартоншајра и Ист Ренфрушајра не смеју у своје домове да примају људе који нису део њиховог домаћинства, нити смеју да иду у посету једни другима.

Шкотска премијерка Никола Стурџон објасила је ову одлуку тиме што се зараза углавном преноси у кућама и да ће та мера бити на снази две недеље, пише Гардијан.

“Знам колико је ово непопуларна мера за људе у тим подручјима. Знам то, јер и ја живим у Глазгову. Дакле, правила се односе на мене као и на сваког другог”, рекла је Стурџон на конференцији за новинаре.

Школе, пабови и ресторани остаће отворени.

(Танјуг)

Више од 25.000 заражених на америчким колеџима и универзитетима

После отварања школа у САД, коронавирус се шири по кампусима колеџа и универзитета широм земље.

Најмање 37 америчких савезних држава пријавило је нове случајеве заразе, од почетка пандемије више од 25.000 инфекција међу студентима и особљем.

(Си-Ен-Ен)

Број заражених у Мексику прешао 600.000

У Мексику је забележено нових 6.476 новозаражених и још 827 преминулих, чиме је број инфекција од почетка епиедемије прешао 600.000 (606.036).

Укупно је преминуло 65.241 оболели.

Мексико је четври по броју случајева коронавируса у Латинској Америци, после Бразила, Перуа и Колумбије, показују подаци Универзитета “Џонс Хопкинс”.

(Си-Ен-Ен)  

 „Српска стварност“ / Агенције /

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here