Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Највећи успеси Министарства културе током 2019. године нису били на насловним странама и у ударним вестима, а ресорни министар Владан Вукосављевић каже за Спутњик да је тужна слика то шта је критеријум нашим медијима и шта ми афирмишемо на нашим медијским платформама.

Министар Вукосављевићу је за Спутњик сумирао резултате 2019. године у свом министарству:

„Новина је урађени претраживач културног наслеђа захваљујући којем је сада приступачно више од два и по милиона података. На интернет презентацији Министарства могуће је преузети 52 дигитална водича за установе културе и археолошке локалитете. Сума за откуп публикација за библиотеке највећа је у односу на протекле три године, 2019. је завршен рекордан број домаћих дугометражних филмова… Реновирали смо црквени музеј у Сент Андреји, поново смо у извршном савету Унеска… Оно што је пред нама јесте повратак 166. листа „Мирослављевог јеванђеља“, што ће се, верујем, догодити веома брзо, чим се споразум ратификује, можда већ у јануару.

Буџет за 2020. је у новцу незнатно већи у односу на прошлу годину, али наравно да то није у складу са мојим очекивањима. Као министар имам право да очекујем више. Зато ћемо наставити да подсећамо доносиоце одлука на значај повећања улагања у културу. Чињеница је да последњих година постоје мала али континуирана повећања у издвајању за културу, али она нису довољна за све планове једне активне културне политике. Наговештено ми је да ће наредне године бити могућ ребаланс буџета, што би значило и да ће неки од пројеката који сада нису – бити обухваћени. Ту пре свега мислим на Царичин град, капитални пројекат који треба да доведе до уписа локалитета на листу светске културне баштине. Наравно да би нам више новца олакшало такав посао“ – рекао је за Спутњик Владан Вукосављевић, министар културе Владе Србије.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here